Moto Kurye

Ekonomik Ve Hızlı

Gün içinde,akşam ve hafta sonlarında,İstanbul'u yaşanmaz ve tahammül edilmez hale getiren,trafiğin keşmekeşliğinde boğuşmamanız ,gönderinizin zamanında,güvenle istediğiniz adrese ulaşmasını sağlamak için MsM Kurye'yi tercih edin.

Merter

Merter, İstanbul'un Güngören ve Bahçelievler Belediyelerine bağlı bir semttir. MESİAD (Merter Sanayici ve İşadamları Derneği)'a göre Merter bölgesi 500.000 metrekare bir alanı kapsar ve 3.700 kadar firmayi barındırır. Merter'in komşuları: Güneyinde Zeytinburnu, Kuzeyinde Keresteciler sitesi ve Güngören, doğusunda Topkapı, batısında Bahçelievlerdir. Merter'in kuruluşu 1960'lara dayanır. O zamanlar üzüm bağları ve tarla olan bir yerdir.Şu an veysel karani camii'nin olduğu yer merterin merkezidir(Keresteciler).Eskiden caminin önünde bulunmakta olan; zincirle kapatılmış yerin öbür tarafı kerestecilerin bulunduğu bir yer olduğundan burası keresteciler adını almıştır.(1958) ve (1959) yılları kırkpınar ağalığı yapan Ahmet Merter büyük ve modern bir site kurma fikrini burda gerçekleştirir.Kurduğu bu siteye Merter Sitesi adını verir.Yıllar içinde gelişip büyüyen bu semtin adı Merter olarak anılır. Merter semtini iki bölüme ayırmak uygun olur: Ünlü tekstil firmalarının ve iş yerlerinin olduğu kısım ve bu iş yerlerinden uzakta olan konutlar.(Uzaktayı özellikle kullanmamın nedeni merterin sadece bir iş yeri merkezi değil aynı zamanda iş yerleriyle aralarında mesafe bulunan lüks bir mimarinin bulunduğu bir yer olduğunu belirtmektir.)Ayrıca semtte spor ve kurs merkezleri bulunur.Ulaşım imkanları çok geniştir ve merkezi bir yerde olduğu için tanınan bir semttir.Metrobüs ve Metro gibi önemli ulaşım araçları buradan geçer.İstanbul Büyükşehir Belediyesi ek binası burada bulunur.

Önemli Duyuru

    Karayolu taşıma yönetmeliği yürürlüğe girdi.28.06.2006 tarihinden itibaren taşıma belgesi olmayan firmalar,karayolu üzerinde yük ve yolcu taşımacılığı yapamayacaklar.Şirketimiz P1 taşıma belgesi sahibidir.Sirketinizin magdur olmamasi icin yetki belgesi olmayan firmalarla calismayiniz!

Yetki Belgemiz